Tajfun Ketsana 4-B (Filipiny)

Wiadamości Następujące po zebraniu odbytym 6 października, 2009

Marikina, Koledgium Sw. Kamila


Zebranie odbyło się jako continuacja poprzedniego.  Główne cele były następujące:
Ostatnie informacje o pracach wspomogających; zatwierdzenie propozycji Brata Sama o projekcie zaspokojenia wymagajań CTF Centralnego i SOS DRs (USA); Apel Caritasu Italia; kroki następne.

Ostatnie wiadamośći o pracach ratunkowych

Potwierdzamy, że prace ratunkowe jeszcze posuwają się naprzód:  prace rehabilizacyjne są daleko naprzód, i stosowne propozycje będę przedłożone w odpowiednim czasie.   Będę one przesłane do Brata Łukarsza, który z kolei znajdzie odpwiednego sponsora.  Warunki i terminy dostarczenia funduszów ratowniczych (jako pożyczka) do ofiar tajfunów będę publikowane w odpowiednim czasie:  odbior pożyczek od tych który je otrzymali ale nie mają stałego kontactu z
Kamilianami będzie trudniejszy niż z członkami organizacji.
Obecnie fundusz ratunkowy wynosi około 1,600,000 pesów, co umożliwia rozpoczęcie akcji.

Oto są detale poszczególnych miejsc:

Buso Buso–Ks. Meng przedstawia interesujący wykaz.  2,272 rodzin miało zniszczone środki egzystencji przez powodzie i obsunięcia się ziemi.  75% z nich już zostało skontaktowanych przez pojedyńczą donacją.  Rząd dostarcza pomoc, ale nie wszystko dociera na miejsce przenaczenia.  Z tego powodu istnieje jeszcze potrzeba żywności na jeden miesiąc więcej .  W tym samym miejscu, 211 rodzin stało się bezdomnymi:  oni będę uważani jako możliwi odbiorcy dóbr w fazie rehabitacji.  W tej okolicy my zobowiązujemy się kontynuować prace wspierające (artykuły żywnościowe) przez  jeszcze jeden miesiąc.
Cainta–Ks. Rolly informuje nas że około 1200 rodzin zostało skontaktowanych.  Obecnie koncentrujemy się na 197 rodzinach zamieszkałych w Dulong Parola:  oni są zaniedbani i nie mają stałej pomocy.  Okolica w której zamieszkują jest podatna do epedemii i smród wydobywający się z gnijących szkeletów już daje się odczuwać.  W tej okolicy my zobowiązujemy się do kontiinuacji prac wspierających (artykuły żywnościowe) przez  jeszcze jeden miesiąc.

Pasig, Polyklinika Swiętego Kamila-Ks. Rolly ofiaruje nowe wiadomości o zniszczeniu poniesionemu przerz ekwipunek.  Będziemy potrzebować około 850,000 pesów do utrzymania i kupna nowego sprzętu (ekwipunku.)  To będzie częsćią prropozycji, która będzie przedstawionia do Karitasu Italia.

Medhaven–Potwierdzamy raport przesłany przes Ks. Sama.  On dnosi, “Program Rehabilitacyjny Kamila operujący w Medhaven jest obecnie podejmójący stałe operacje wspomogające na kilka następnych tygodni.  Podczas gdy pierszeństwo mają rodziny członków nalerzących do Programu CM-CBR, również  domostwa i okoliczne rodziny otrzymóją pomoc.”  To znaczy że ponad 200 rodzin jest włonczonych do programu.  W tej okolicy my zobowiązujemy się do kontinuacji dostarczania pomocy (podukty żywnościowe) przez  jeszcze jeden miesiąc.

Zatwierdzanie propozycji projectu Ks. Sama

Propozycjia Ks. Sama będzie przedłoźona do CTF Centranlna i SOS DRS.  Jest to związku z już otrzymanym zasiłkiem $15,000 euro.  Ks. Ivo napisze list prosząc SOS DRS o pokrycie pozostałości  w rzeczywistości calkowita należność za ten projekt jest około 30,000 euro.

Caritas Italia Apel

Ks. Łukasz przedstawi projekt propozycji do Karitasu Italia.  Celem jest otzymanie pomocy finansowej na prace w związku z zapomogą.  To musi być przedłożone jak najszybciej.  On sam weźmie to do Rzymu.  Apel jest zatwierdzony w swej zawartości z włączeniem jego operacji opisanych w paragrafie “dodatek.”  Cały projekt będzie konynuować do 31 go października, 2009.

Ks. Kardem weźmie tą propozycję do Caritas Filipiny do zatwierdzienia.

Dalsze Kroki

W czasie gdy praca pomocna kontynuje, zaczniemy szykować propozycje rehabilitacji przez identifikowanie potencialnych odbiorów darców wśód naszego personelu i ofiar na marginesie.  Specjalna troska będzie dana do dzielnicy Buso Buso i do obezwładnionych dzieci Projektu Kamila Medhaven.
Brat Łukarsz Perletti
Translacja:  Andrzej Stefanski

KAMILIANIE W POLSCE

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s