Trzęsienie Ziemi na Haiti 1 – Pilny Apel 1

Drodzy Pczyjaciele SOS DRS-CTF w Stannach Zjednaczonych,

Pozdrowienia z Manilli Filipiny.

Wtym czasie już usłyszeliście i zobaczyliście cierpienia ludzi w Haiti w związku z okropnym trzęsieniem ziemi które uderzyło we wtrorek 12go stycznia.

Nasze myśli i modlitwy idą do tych poszkodowanych w Haiti – ofiar, ich rodzin i wszystkich ludzi tego kraju.

My z SOS DRS obserwójemy sytułacją bardzo uważnie i jesteśmy w kontakcie z naszym i wspólpracownikami Kamiliańskimi w Haiti.  W rzeczywiśtości nasze usiłowania pomocy są już w drodze tam, przez wysyłki księży i zakonnic Kamiliańskich, który żyją i pracują na Kamiliańskim ośrodku zdrowia w Port au Prince, Haiti.  Mamy tam mały szpital, który przyjmóje rannych i ofiaróje pomoc medyczną, filantopijną i religijną.

Do tego czasu, ponad 500 osób dotarło do szpitala lub zostało przyniesonych do opatrunkớw a 150 pozostaje aktualnie w szpitalu celem otrzymania dalszej pomocy.  Obecnie mamy trzech lekarzy i 3 pielęgniarki którzy wraz a Kamilianami prowincji Piedmonte w Italii   ktớrzy obecnie operują tym szpitalem i mają zgromadzenie w Port au Prince i będą pomoagać przez znaczny okres czasu w czuwaniu nad tą katastrofą.

Jak wiemy, to trzęsienie ziemi jest okropną katastrofą ktớra będzie mieć długotrwałe następstwa.

Ja jestem obecnie w Manilli, Filipiny ale zamierzam udać sie do Port au Prince wraz z grupą ludzi włączając Brata Łukasza Perletti, MI (który jest pielęgnarzem) oraz personalem medycznym z USA i Italii.  Oczekujczę powrớcic do Haiti, tam gdzie byłem ponad miesiąc w roku 2004 po Huraganie Jeanne.  To była inna straszna katastrofa.  CTF również była obecna po Huraganie Gustaw na Haiti w roku 2008.

Jeżli chcecie wspomagać akcjię ratówniczą, to istneją możliwości – poprzez modlitwę, jako ochotnik, lub finansowo.  Proszę napiszcie do mnie jeżli chcecie zostać ochotnikiem: fatherscott@ctfmercy.org.  Istnieje szereg sposobớw do wspomagania akcji finansowoprzez posłanie czeku, przez wysyłkę elektroniczną, lub przez kartę kredytową.

W oczekiwaniu na waszą hojność, moje dziękczynienia.

Po więcej informacji w stanach zjednaczonych zwóćie się do SOS DRS-sekretariat pod numerem (414) 731-6503  lub przez e-mail fatherscott@ctfmercy.org.

Trwajmy w modlitwie za ofiary tręsienaia ziemi, ich rodziny, i tych ofiarójących pomoc.

Ks. Scott

Translacja:  Andrzej Stefanski

Make a CommentAdvertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s